Dobroczynny wpływ konia na ciało i umysł ludzki. Sam kontakt z ciepłem ciała konia wzbudza wiele pozytywnych emocji i stymuluje układ nerwowy.
Płynność chodu konia doskonale uspokaja i wycisza dzieci z dużym temperamentem. Z drugiej strony dzieci ciche i zamknięte w sobie, nawiązując kontakt ze zwierzakiem otwierają się i ożywiają. Dlatego przebieg zajęć dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Przejażdżki na grzbiecie kuca świetnie wyrabiają poczucie równowagi, stabilności, koordynację ruchów i jednocześnie dają poczucie samodzielności i wiary we własne możliwości. Podczas jazdy ruch konia powoduje poprawę oraz kształtowanie prawidłowego wzorca ruchowego chodu, przeciwdziała przykurczom mięśni i ograniczeniom ruchomości w stawach, koryguje wady postawy i przywraca symetrię postawy ciała, normalizuje napięcie mięśniowe - stymuluje układ nerwowy, zmniejsza zaburzenia równowagi, poprawia koordynację wzrokowo-ruchową, powoduje wzrost wydolności fizycznej, relaksuje, wycisza i obniża ewentualną pobudliwość ruchową. Praca ciała konia plus odpowiednie ułożenie ciała dziecka stymuluje układ nerwowy, który warunkuje prawidłowy rozwój psycho-ruchowy.
Bezpośrednią opiekę w czasie trwania zajęć sprawuje instruktor Pan Jacek Zwoliński wraz ze swoim zespołem, Stajnia Kokoszki, Kokoszki 21, 62-330 Nekla.
www.stajniakokoszki.pl

Każde dziecko przebywa z kucem 15 minut – forma kontaktu dostosowana jest indywidualnie do dziecka. Jazdą konną objęte są wszystkie dzieci z każdej grupy wiekowej (2, 3, 4, 5 i 6 latki). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na terenie przedszkola – po drugiej stronie ogrodu przedszkolnego.

Pan Jacek przywozi ze sobą 3 kuce oraz 3 osoby do pomocy, które doświadczone są w pracy z dziećmi i końmi. Każde dziecko zakłada kask przed jazdą, który przywozi pan instruktor. Jedna osoba prowadzi konia natomiast druga prowadzi zajęcia z dzieckiem, czyli na początek ćwiczenia na równowagę, utrzymanie prawidłowej postawy ciała oraz wiele innych, które odpowiadają za stabilną i bezpieczną pozycję dziecka na koniu. Po opanowaniu podstaw siedzenia dzieci przystępują do nauki ruszania i zatrzymywania, prowadzenia konia z jego grzbietu. Następnie do nauki kłusowania. Zajęcia są prowadzone w formie zabawy i z uwagi na indywidualne potrzeby dziecka Pan Jacek dostosowuje zajęcia tak, aby każde z nich czuło się dumne z poczynionych postępów.

Rodzicu – zyskujesz dodatkową stymulację rozwoju dziecka oszczędzając swój czas i pieniądze. Tak wartościowe, profesjonalnie prowadzone zajęcia - są tylko w Przedszkolandii.