Każdy przedszkolak Przedszkolandii co roku obchodzi swoje urodzinowe święto w przedszkolu. W wyznaczonym wspólnie z rodzicami dniu, świętujemy i wyprawiamy przyjęcie. W dniu swojego święta sala danego dziecka wystrojona jest pięknie w balony i urodzinowe girlandy. Stoły ubrane w obrusy czekają na jubilata… Jest specjalny tort z bitą śmietaną z urodzinowym imiennym napisem, z wystrzałową racą i odpowiednią ilością świeczek. Kolorowa zastawa stołowa zaprasza wymownie do stołu. Smakołyki dziecięce w postaci słodkości śmieją się w tym wyjątkowym dniu do radosnych buziek. Nim przyjęcie się zaczyna, z kolorowych skrzyni dzieci wyciągają atrybuty i różnego rodzaju przebrania urodzinowe. Pięknie odśpiewane na stojąco „Sto Lat”, życzenia od wszystkich dzieci, zdjęcia, telegram z życzeniami rozpoczynają urodziny. Wręczenie prezentu to następny i jeden z najmilszych punktów programu. W tym szczególnym dniu zadaniem jubilata jest zdmuchanie świeczek i częstowanie kolegów i koleżanek tortem. Główną atrakcją przyjęcia jest wspólna uczta przy urodzinowym stole, a potem wesoła dyskoteka. Dziecięce hity i integracyjne pląsy to coś na co dzieci bardzo czekają..